• Prečo dochádza k vzniku kyslých dažďov? Je takáto voda naozaj kyslá?

• 03.05.2023 13:14
        • V rámci projektu SK-KLÍMA – Učíme sa rozumieť prírode zisťovali naši žiaci, aké je pH vody, teplota a vodivosť daných vzoriek vody. Na hodinách chémie sa oboznámili s meracími senzormi a zariadením Coachlab II+. Zo vzoriek vody najskôr predpokladali, ktorá bude najkyslejšia a čo je príčinou znečistenia vody v mieste odberu.
          Aká bola teda skutočnosť?
          Kde namerali pH najkyslejšie?
          Odpovede vám prezradia priložené fotografie.😊
        • Inovačné vzdelávanie pedagógov

• 03.05.2023 12:57
        • V rámci projektu SK-KLÍMA – Učíme sa rozumieť prírode ukončili naše kolegyne inovačné vzdelávanie v programe Zmysluplné využívanie technológií vo vyučovaní fyziky a chémie. Už teraz sa môžu naši žiaci tešiť na pestré hodiny s využitím senzorov pri meraní pH prostredia, sily, teploty, magnetizmu, pohybu, vodivosti roztokov a iné.
        • Návšteva v čističke odpadových vôd v KNM

• 01.02.2023 16:23
        • V rámci projektu SK-KLÍMA – Učíme sa rozumieť prírode ukončili žiaci 7. ročníka tematický celok Voda návštevou Čističky odpadových vôd v KNM. Počas výkladu mohli priamo vidieť jednotlivé časti čističky a oboznámili sa s postupmi čistenia odpadových vôd.
          Podrobný výklad aj s popisom technologických stupňov prevádzky nám poskytol p. Ing. Ľuboš Jašurek, ktorému chceme touto cestou vyjadriť naše veľké poďakovanie.
        • Reportáž v miestnej televízii

• 19.12.2022 10:12
        • O našom projekte chceme porozprávať všetkým, aby vedeli, že klimatická zmena sa už priblížila, že treba robiť opatrenia na jej zmiernenie, že každý môže prispieť k jej ochrane - napríklad zveľaďovaním zelene vo svojom okolí. Najskôr tieto rastlinky treba ale spoznať a pripraviť im primerané podmienky. A o tom bola ďalšia vyučovacia hodina v rámci projektu, ktorá bola zameraná na identifikáciu rastlín v našej novej "eko-učebni" pod holým nebom a na čerstvom vzduchu. Viac sa dozviete v reportáži miestnej televízie TU.