• Záverečná konferencia SK-Klíma – Učíme sa rozumieť prírode

• 31.05.2023 18:05
      • Čas potrebný na splnenie všetkých vytýčených cieľov a míľnikov sa naplnil a my sme mali česť privítať na záverečnej konferencii vzácnych hostí – zástupcov zriaďovateľa, verejnosť a našich zamestnancov. Toto podujatie dáva pomyselnú bodku za vykonanou prácou všetkých, ktorí svojou činnosťou, tvorivosťou, optimizmom a entuziazmom prispeli k úspešnému vyvrcholeniu všetkých aktivít, ktoré sme sa v rámci tohto projektu zaviazali splniť.

Celým programom konferencie nás sprevádzala pani riaditeľka Mgr. Anita Tomaníčková, ktorá vo svojej prezentácii výstižne a erudovane zhrnula trojročnú cestu, na ktorú sme sa vydali a nevedeli sme, čo nás čaká. O to viac nás teší, že výsledky je vidieť a ohlasy na všetky naše aktivity boli nadmieru pozitívne.

Technické prvky skrášlili exteriér našej školy a zrealizovaný dotazníkový prieskum nás utvrdil v presvedčení, že doplnenie učebných osnov a vyučovanie o témach týkajúcich sa klimatickej zmeny a starostlivosti o životné prostredie nie je márna snaha, ale veľmi potrebná činnosť už od najnižších ročníkov.

Počas prehliadky školy si zúčastnení prezreli zrevitalizovanú záhradku s lavičkami a zeleňou, pocitový chodník i ovocno-bylinkovú záhradu, ktorú zalievame dažďovou vodou zo zabudovanej nádrže. V jazykovej učebni vyplnili zábavno-súťažný kvíz o projekte, vyskúšali si prácu v dielni, športovanie v telocvični, zabavili sa na obľúbenej chemickej šou a na záver sa všetci občerstvili na slávnostnom raute.

Fotografie z podujatia si môžete pozrieť TU