• Plán obnovy a odolnosti SR (ďalej len POO)

Názov reformy POO: Kompenzačné opatrenia na zmierňovanie dopadov pandémie vo vzdelávaní pre žiakov ZŠ a SŠ

Cieľ výzvy: Podpora pre školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu

Časové rozhranie: január až jún 2022

Vyhodnotenie projektu:

Približne 40 žiakov našej školy si po náročnom pandemickom období vyžadovalo individuálny prístup učiteľa v predmetoch: MAT, SJL, ANJ. Vyučujúci využívali rôznorodé formy práce, inovatívne metódy, pri ktorých sa žiakovi dostávalo častejšej spätnej väzby, než sa im na bežnom vyučovaní dostávalo. Pozitívom bola najmä individuálna práca v malých skupinkách, v ktorých doučovateľ konkrétnejšie pracoval so žiakom a jeho nedostatkami v danom predmete. Žiaci po skončení projektu získali sebavedomie a ocenili aj častejší úspech vo svojej práci.