• Nariadenie vlády 341/2009 ustanovuje v rámci spoločnej organizácie poľnohospodárskych trhov poskytovanie finančnej pomoci z prostriedkov Európskej únie a z prostriedkov štátneho rozpočtu na podporu spotreby ovocia a zeleniny určený pre žiakov MŠ, ZŠ a SŠ vo vzdelávacích inštitúciách.

Naša školská jedáleň je zapojená do projektu „Školské ovocie“ od roku 2014 formou podávania 100% jablkovej šťavy a ovocia 1x v týždni. Kvalita dodaného ovocia je prvej triedy. Kvalita 100% šťavy je prvej triedy z čerstvo vylisovaného ovocia, neobsahuje pridaný cukor, umelé sladidlá a iné prídavné konzervačné látky.

Ciele programu:

· zvýšiť spotrebu ovocia a zeleniny u detí predškolského a školského veku

· zmeniť stravovacie návyky u detí už v rannom školskom veku

· znížiť výskyt obezity u detí

· podporiť zdravú výživu a zvýšiť informovanosť o výživovej hodnote jednotlivých druhov ovocia a zeleniny

Prečo jesť ovocie a zeleninu

* je mimoriadne bohatá na vitamíny a stopové prvky

* obsahuje vysoký podiel vlákniny

* regeneruje a očisťuje organizmus

* pomáha udržať nízku hladinu cholesterolu v krvi

* priaznivo ovplyvňujúcich fyziologické procesy v našom organizme.