• Naša knižnica

NAŠA ŠKOLSKÁ KNIŽNICA

sa nachádza v moderných priestoroch s viacúčelovým využitím. V knižnici sú vytvorené dve zóny. V jednej je umiestnená knižnica, druhá slúži ako čitáreň a priestor na vzdelávanie. V súčasnosti sa v knižnici nachádza viac ako 1600 titulov detskej, beletristickej a odbornej literatúry. Knižnica má členov z radov žiakov a zamestnancov školy, ale ponúka svoje služby aj obyvateľom okolitej komunity. Priestory sa využívajú aj na rôzne súťaže, besedy, výstavy, hodiny slovenského jazyka a literatúry, cudzieho jazyka, biológie.

Knižničný fond sme v roku 2008 obnovili a doplnili o 228 titulov diel súčasných autorov, ktoré si žiaci obľúbili.

Výpožičný   poriadok   školskej   knižnice

1. Školskú knižnicu a študovňu môže navštevovať každý žiak našej školy, pedagogickí aj nepedagogickí zamestnanci školy v stanovenom čase.

2.  Vypožičiavanie knižných titulov je bezplatné.

3. Každý čitateľ je povinný vrátiť vypožičaný titul do 30 dní od dátumu výpožičky, pričom môže požiadať o predĺženie výpožičnej doby. ŠK má právo požadovať skoršie vrátenie titulov.

4. Čitateľ si môže súčasne požičať 2 knižné tituly.

5. Čitateľ je povinný skontrolovať knižný titul pri vypožičiavaní a všetky poškodenia nahlásiť knihovníčke vopred.

6. Vypožičaný knižný titul je čitateľ povinný vrátiť v takom stave, v akom ho vypožičal.

Všetky poškodenia je potrebné nahlásiť vopred.

7. Poškodenie, zničenie alebo stratu knižného titulu je potrebné nahlásiť knihovníčke, ktorá určí (po dohode s čitateľom) buď:

- náhradu tým istým titulom, alebo:

- zaplatením nadobúdacej ceny strateného alebo poškodeného titulu v stanovenom termíne.