Aj tento rok sme si pripomenuli osobnosť H. Ch. Andersena, ktorý sa vďaka svojim rozprávkam stal známym po celom svete. Toto rozprávkové podujatie sme organizovali 29. marca 2019 a to už po siedmykrát. Žiaci sa ho nevedeli dočkať, veď prežiť rozprávkovú noc v škole je pre nich nezabudnuteľným zážitkom.
Do podujatia vyberáme žiakov 5. – 7. ročníka a organizácia je na pleciach p. učiteliek Mgr. Káčerikovej, Mgr. Zátekovej a Mgr. Halúskovej. Pre deti sú v tento deň pripravené rôzne rozprávkovo-zábavné disciplíny, ktoré na ich tvárach vyčaria úsmev i radosť. Zároveň sa aspoň na chvíľočku stávajú súčasťou rozprávok, v ktorých sú ich hlavnými hrdinami. Bolo úžasné pozorovať ich kreativitu a fantáziu, ktorú nám predviedli počas dramatizácie vybranej rozprávky.
Tentokrát však p. uč. Zátek pripravil pre deti ešte jedno veľké prekvapenie. Ste zvedaví, však? Nebudeme vás preto dlho napínať. Bolo ním vystúpenie raperov KOKA & ROKA a tých vám určite nemusíme predstavovať. Deti boli nadšené a po vystúpení sa nevedeli dočkať spoločných selfie či autogramov.
Spánok však už čakal predo dvermi a chtiac-nechtiac sme ho museli vpustiť medzi nás. A tak sme sa prezliekli do pyžám, umyli si zúbky a vrhli sa do rozprávkových snov. Ráno sa nám síce vstávalo trošku ťažšie, ale na deti čakalo ešte posledné prekvapenie – spomienkový list a odmena za ich aktívnu prácu. FOTO
Mgr. Katarína Halúsková