Počas Týždňa dobrovoľníctva sa niektorí žiaci 7. ročníka zapojili do dobrovoľnej aktivity v rámci predmetu občianska náuka. Svoj voľný čas venovali pomoci iným a ukázali, že aj malými skutkami možno prispieť k lepšiemu prostrediu.
Žiaci pomáhali s úpravou okolia a svoj čas venovali aj návšteve Centra sociálnych služieb v KNM. Pri tejto činnosti si uvedomili význam spolupráce, ochoty pomáhať a zodpovednosti. Dobrovoľníctvo bolo pre nich nielen užitočnou, ale aj obohacujúcou skúsenosťou, ktorá im ukázala, že pomoc druhým má skutočný zmysel.