
Milí stravníci a rodičia,administrátor nášho programu pre školskú jedáleň vytvoril super aplikáciu aj pre mobilné telefóny.Celý návod nájdete na stránke našej školskej jedálne:
Dňa 10. marca 2021 prebiehal v online priestore 19. ročník Biblickej olympiády v dekanáte (okrese) Kysucké Nové Mesto. Jej cieľom je povzbudiť žiakov k štúdiu Biblie a pochopiť odkazy Božieho slova pre každodenný život.
Marián zo 7. B, Matej a Jakub zo 6. A vytvorili jeden tím a spoločným čítaním starozákonných kníh Exodus a Jonáš sa pripravovali na súťaž. Z novozákonných kníh si preštudovali Evanjelium podľa Jána. V online priestore sa potom s chuťou pustili do riešenia pridelených úloh. Výsledkom ich úspešného riešenia je výborné 3. miesto. Všetkým trom patrí veľké poďakovanie za obetavú prípravu a úspešnú reprezentáciu našej školy. Čaká na nich aj sladká odmena.
V súčasnosti sa denne stretávame s pojmom dištančné vzdelávanie, online výučba. A inak to tento rok nebolo ani s realizáciou okresného kola dejepisnej olympiády. Žiaci našej školy sa tejto výzvy nezľakli a rozhodli sa do súťaže zapojiť. Popasovali sa s hlavnou témou súťaže: Stredovek - významné stredoveké štáty, osobnosti a udalosti. Účastníkom sa darilo veľmi dobre. Katarína 6. r. sa umiestnila na 1. mieste, Samuel 7. r. na 3. mieste, Andrea 8. r. na 1. mieste a Lukáš 9. r. na 3. mieste. Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme! Andrea nás bude reprezentovať aj na krajskom kole. Držíme palce!
Mojim starkým!
Žiaci prvého stupňa pripravili láskou naplnený odkaz nielen pre starých rodičov, ale aj pre všetkých starkých k Mesiacu úcty k starším. Ľúbime vás!
V našej škole sa tohtoročný program pri príležitosti Európskeho dňa jazykov konal 28. 09. 2020 v jednotlivých triedach. Žiaci spoznávali atmosféru vybraných európskych krajín. Vyskúšali si v praxi ich jazyk i národný tanec. Minikurz gréčtiny, veselá typická národná hudba, pozdravy v desiatich jazykoch, tvorba plagátov a spoznávanie ruskej, francúzskej i gréckej kultúry či cestopisných zaujímavostí. Toto všetko mali možnosť „ochutnať“ ako krátku výpravu do cudzích krajov počas hodín cudzích jazykov.
Mgr. Monika Petrovová
Do galérie ŠKD_septembrové slnečné lúče_sept. 20 boli pridané fotografie.
Do galérie ŠKD_pripomíname min. šk. rok_FAŠIANGOVÉ ŠANTENIE boli pridané fotografie.
Do galérie ŠKD_pripomíname min. šk. rok_LEGO boli pridané fotografie.
V dnešnej dobe je dôležité, aby naše deti ovládali minimálne jeden – dva cudzie jazyky. Ale zabúdame, že to, čo je pre nás samozrejmosťou, si častokrát nevážime. Materinský jazyk je dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou každodenného života nás všetkých, preto si ho musíme chrániť a vážiť. Týmto jazykom bezprostredne komunikujeme, čítame. Preto sa v našej škole prvé tri februárové týždne niesli v znamení materinského jazyka a uskutočnili sme niekoľko aktivít, ktorými sme zdôraznili jeho význam.
Uhádni, čo čítam... – úlohou žiakov bolo na hlasovacom lístku priradiť k fotografii učiteľa správnu fotku jeho kníh, ku ktorým sa rád vracia. Žiaci mali možnosť lepšie spoznať svojho učiteľa, jeho vkus, názory a hlavne zistiť, že aj učitelia s iným zameraním ako SJL radi siahnu po krásnej literatúre a čítajú. Do hlasovania sa zapojili aj samotní učitelia či ekonomickí zamestnanci školy.
Knižné inzeráty – Odporúčam, táto kniha je super! – zapojili sa žiaci aj učitelia školy, ktorí na školskú nástenku pripli lístoček a naň napísali názov a autora knihy, ktorú prečítali a odporúčali by ju na prečítanie aj iným spolužiakom – táto aktivita bude pokračovať aj v nasledujúcich týždňoch.
Čitateľská desaťminútovka – žiaci aj učitelia na začiatku každej vyučovacej hodiny desať minút venovali čítaniu krásnej literatúry a na sebe mali pripevnené kartičky Teraz čítam (autor a titul práve čítanej knihy). Beletriu si priniesli z vlastnej knižnice, využiť mohli aj služby školskej knižnice či Knižnej Suľkobúdky, ktorú máme v škole. Stretnutia žiakov a učiteľov na chodbách počas prestávok boli rušnejšie, zaujímavejšie a veselšie ako zvyčajne, pretože sa zaujímali o to, čo aktuálne čítajú. Samozrejme, v závere týždňa žiaci spolu s vyučujúcimi SJL živo diskutovali o práve čítaných knihách.
Hviezdoslavov Kubín – školské kolo v umeleckom prednese v materinskom jazyku.
21. februára sme všetkým žiakom prostredníctvom školského rozhlasu pripomenuli význam a históriu Medzinárodného dňa materinského jazyka a nezabudli sme na vyhodnotenie ankety Uhádni, čo čítam...
Podľa vyjadrenia samotných žiakov boli aktivity veľmi zaujímavé, zistili viac o učiteľoch, hodiny začínali menej stresujúco a priali by si, aby pravidelné čítanie beletrie na vyučovacích hodinách pokračovalo i naďalej.
FOTO Mgr. Mária Záteková
V pondelok 17. 2. 2020 sme mali svoj sviatok slova. Zišli sa všetci priaznivci umeleckého prednesu, aby preukázali svoje jazykové a recitátorské zručnosti. Všetci recitátori veľmi pekne predniesli svoje ukážky, prekonali svoj strach, a preto porota skonštatovala, že víťazom je každý jeden. Účastníci im pri rozhodovaní pripravili ťažké chvíle, ale umiestniť sa mohli len tí najlepší. V okresnom kole nás budú reprezentovať:
Aďko Kurciník, Emka Plevková, Natálka Stojková a Zinka Priečková, všetci zo 4. B, Klárka Ivánková zo 6. A, Sarah Mrňáková zo 6. B, Alex Ďurišová a Davidko Lachman z 9. A a Natálka Halúsková z 9. B. Budeme im držať prsty.
Ďakujeme všetkým pedagógom, rodičom a deťom, ktorí sa zodpovedne a pravidelne pripravovali na tento deň.
2. miesto Silvia Klučková 9. B
Dňa 29. 01. 2020 sa žiaci 5. a 9. ročníka zúčastnili okresného kola MO v Dome kultúry v KNM.
Z našej školy postúpilo do okresného kola 12 žiakov:
5. ročník – postúpilo 8 žiakov
1. miesto Michal Macášek
3. miesto Jakub Magura
4. miesto Martin Klučka
5. miesto Richard Tatarčiak
7. miesto Gabika Solomonová
9. ročník – postúpili 4 žiaci
4. miesto Alexandra Ďurišová
Dňa 31. 1. 2020 sa v Mestskej knižnici v KNM uskutočnilo okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko.
Výsledky:
II. kategória (4. – 5. ročník):
2. miesto – Zinka Priečková a Natálka Stojková – 4. B
III. kategória (6. – 7. ročník):
2. miesto – Terezka Hlavatá – 6. A
Dievčatá obsadili pekné druhé miesta. Blahoželáme!
21. 12. 2019 sme boli v útulku U psej matere Kysuce v Korni odovzdať pre psíkov a mačičky vianočné darčeky, o ktoré sa už tradične postarali deti zo ZŠ Dolinský potok v Kysuckom Novom Meste. Cestou späť sme sa zastavili aj pri ropnom prameni. FOTO
Powered by aSc EduPage