• 2008/2009

• ŽIACKY PARLAMENT

I v tomto školskom roku 2008-2009 na našej škole pracuje žiacky parlament .
          Tento školský rok je však  pre nás o to významnejší, že oslavujeme 10. výročie svojho založenia. Pýšime sa tým, že sme boli  jedeným z prvých založených parlamentov na Slovensku po nežnej revolúcii.

NIEČO  O  NÁS

Žiacky parlament je samosprávna skupina detí, ktorá pracuje pod záštitou vedenia ZŠ Dolinský potok č. 1114 v Kysuckom Novom Meste.
          Je zložený zo 17 delegovaných zástupcov žiakov druhého stupňa a 7 náhradníkov. Hlavné ciele a úlohy sa nám darí plniť vďaka aktívnej práci členov a náhradníkov ŽP, pomoci pedagogických pracovníkov našej školy a podpore vedenia školy.
          Zasadnutia ŽP sa konajú pravidelne 1x mesačne po vyučovaní, v prípade potreby častejšie a vedie ich predseda parlamentu. Jednotliví zástupcovia tried referujú, ako splnili uložené úlohy z posledného zasadnutia, rozoberú prípravu podujatí podľa plánu a v závere v rôznom hovoria o tom, čo ich trápi, čo navrhujú zmeniť, tlmočia názory a návrhy svojich spolužiakov z tried. Tu majú priestor na slobodné vyjadrovanie, participáciu, realizáciu nápadov, aktivitu, ale i znášanie dôsledkov. Do rokovania v prípade potreby vstúpi koordinátor ŽP. Je to však vstup len usmerňujúci, nie prikazujúci. Z každého zasadnutia sa spíše zápisnica. V tejto úlohe sa striedajú.

ČLENOVIA ŽIACKEHO PARLAMENTU

5.A                                                       5.B
              Milan Pagáč                                             Eva Grančičová
              Katarína Gazdíková                                  Martina Jarošová
              Simona  Halúsková (náhradníčka)
                      6.A                                                       6.B
              Nikola Kostelná                                        Gabriela  Soukupová
              Nikola Lisková                                          Simona  Bolečková
              Simona Škvrndová
              Simona Galgánková
              Kristína Ďurinová (náhradníčka)
              Patrik Kostelný (náhradník)
                     8.A                                                       8.B
              Marika Ondrušková                                  Slávka Malíková
              Vladimír Pilát                                           Milan  Lukáč
              Dominika Greňová (náhradníčka)              Mária  Karasová (náhradníčka)
              Mária Pieronová (náhradníčka)
                      9.A                                                      9.B
              Veronika Jedináková                                Andrej  Kostelný
              Alžbeta Masaryková
              Helena Macušová (náhradníčka)

SĽUB   ČLENA   ŽIACKEHO PARLAMENTU

Sľubujem, že vždy budem konať čestne, v záujme triedy, ktorú zastupujem, aby som svojou prácou pomohol/pomohla pri výchove, vzdelávaní, mimoškolskej činnosti, riadení školy a pri pozitívnej propagácii a medializácii našej školy.

SAMOSPRÁVA

Predseda:
          Andrej  Kostelný  9.B

Podpredseda:
          Vladimír Pilát  8.B

Nástenkári:
          Eva Grančičová
          Martina Jarošová
          Simona Halúsková
          Simona Škvrndová

PR (public relations),  internetová stránka:
          VeronikaJedináková