• 2019/2020

• Letná škola predškoláka 2019

Vstup dieťaťa do základnej školy je jednou z najrozhodujúcejších zmien v živote človeka. Hru náhle vystrieda učenie. Budúci prváci sú vystavení významným zmenám. A aby ich rýchlejšie a v pohode zvládli, rozhodli sme sa pripraviť a zorganizovať pre ne aj počas týchto prázdnin Letnú školu predškoláka. Stala sa pre našu školu už tradíciou a získava si čoraz väčšiu popularitu u rodičov, čomu nasvedčuje z roka na rok vyšší počet prihlásených detí. Tohoročná LŠP mala z celkového počtu 31 budúcich prvákov zapísaných 26 detí. Vytvorili sa tak dve pracovné skupiny, ktoré pracovali pod vedením skúsených pedagógov – Mgr. Márie Birošíkovej, PaedDr. Pavla Záteka, Mgr. Lenky Škoríkovej, Mgr. Jarmily Liškovej a Mgr. Márie Zátekovej.

Denný režim bol prispôsobený vekovým osobitostiam 6-ročného dieťaťa. Počas 5-dňového adaptačného učenia sa deti zoznamovali pomocou rozprávok, zoznamovacích hier, školských pravidiel, vedomostných a pohybových aktivít s novým školským prostredím, novými spolužiakmi a pedagógmi, čím si vytvorili a nadviazali vzájomné priateľské vzťahy a získali predstavu o tom, čo ich v prváckom školskom roku čaká.

Adaptácia na nové školské podmienky pre 6-ročné dieťa nie je vôbec ľahká a jednoduchá. Čaká ich nové prostredie, noví spolužiaci, noví učitelia. Inak je tomu však u detí, ktoré pravidelne navštevovali LŠP. Stali sa smelšími, lebo úspešne zvládli úlohy na nich kladené. Môžu teda smelo zasadnúť do školských lavíc a tešiť sa na nové a zaujímavé veci so svojou pani učiteľkou a pánom učiteľom, ktorých spoznali na LŠP.

Cieľ LŠP – Pomôcť budúcim prvákom nastúpiť do školy s radosťou a bez obáv – bol opäť splnený.    FOTO

Mgr. Mária Birošíková