• Vyučovanie podľa projektu - II. polrok 2021/22

• 12.07.2022 13:34
      • V rámci projektu SK-KLÍMA – Učíme sa rozumieť prírode sme počas druhého polroka odučili interaktívne vyučovacie hodiny. Na 1. stupni boli realizované na matematike, prvouke a prírodovede a na 2. stupni na slovenskom jazyku, matematike, biológii a chémii.

• Na biológii spoznávali žiaci v oddychovej zóne rastliny nenáročné na závlahu, pochopili podstatu kolobehu vody a oboznámili sa s možnosťou zachytávania dažďovej vody v podzemnej nádrži, ktorú v období sucha efektívne využili na zavlažovanie ovocnej záhrady.

Na chémii sa naučili zhotoviť z plastovej fľaše a ľahko dostupných prírodnín domácu čističku vody.

Na hodinách prvouky a prírodovedy spoznávali najmä živú a neživú prírodu chôdzou po pocitovom chodníku, a tiež rastlinky vysadené v parčíku.

Počas matematiky počítali obsahy, obvody, objemy a povrchy vybudovaných ekopedagogických plôch – parčíka, oddychovej zóny a nádrže. Štatisticky spracovávali výskyt živej a neživej prírody, ktorá je súčasťou pocitového chodníka.

Vďaka chôdzi po pocitovom chodníku sa učili vnímať svoje pozitívne či negatívne emócie, ktoré následne umelecky spracovali v slohovej práci na hodinách slovenčiny. Cez učivo o vetách, vetných členoch a podstatných menách si osvojovali problematiku efektívneho využívania dažďovej vody.

Keďže cieľom týchto hodín bolo zvýšiť povedomie o ochrane prírody a zmene klímy, veríme, že v žiakoch zanechali trvalú stopu a skúsenosti si prenesú i do bežného života.

Fotogalériu si môžete pozrieť TU