• Dňa 05. 06. 2022 sme sa zúčastnili podujatia „Deň detí“ organizovaného Múzeom kysuckej dediny vo Vychylovke v spolupráci s Lesmi SR.

• 06.06.2022 13:10
      • V rámci plnenia indikátorov publicity nášho projektu SK Klíma – „Učíme sa rozumieť prírode“ sme sa rozhodli ozvláštniť víkendový deň návštevníkom zo širokého okolia Kysúc, Oravy, Považia... Hravou formou sme prezentovali fotografie exteriéru našej školy – pocitový chodník, parčík, zadržiavanie dažďovej vody, vysvetľovali sme ohrozenie našej planéty dopadmi klimatickej zmeny a snažili sme sa pozitívne ovplyvniť správanie ľudí vo vzťahu k prírode a k planéte. Deti aj dospelí boli zapájaní do priamych edukatívnych aktivít k tejto téme – triedili fiktívny odpad, skladali puzzle z plagátu projektu, rozoznávali prírodniny v hmatovej hádanke, tí najmenší nám napodobňovali zvuky zvierat z našich lesov podľa obrázkov a niektorých potešilo aj maľovanie na tvár či ruku. Vedomosťami všetkých generácií sme boli milo prekvapení, bolo vidieť, že v rodinách a školách sa problematikou zaoberajú a rozumejú jej.
        Tešili nás slová chvály a uznania na našu prácu, nabilo nás to pozitívnou energiou a zároveň presvedčením, že téma je aktuálna, vážna a je nevyhnutné v tejto osvete pokračovať.