• Zahraniční lektori

3. 5. 2024

Koncom apríla nás navštívili zahraniční lektori z dobrovoľníckej organizácie KERIC. Vyučovanie angličtiny tak deťom spestrili dievčatá z Turecka, Fínska a zároveň aj slovenská lektorka, ktorá s touto organizáciou taktiež spolupracuje.

Ďakujeme lektorkám za zaujímavé hodiny, za príležitosť komunikovať v anglickom jazyku a spoznávať iné kultúry.

• Čo je to kritické myslenie?

3. 5. 2024

25. 4. 2024 si žiaci 9. A triedy vypočuli v priestoroch Mestskej knižnice v KNM prednášku na tému Kritické myslenie – vyhľadávanie a overovanie informácií. Dozvedeli sa, že kritické myslenie je schopnosť efektívne pracovať so svojím rozumom, logikou a zameriava sa na najväčšie ohrozenia internetu. Žiak sa prostredníctvom takého myslenia naučí zaobchádzať s informáciami. Kladením doplňujúcich otázok dokáže odhadnúť, ktorá informácia je pravdivá. Pravdivosť si overí z viacerých navzájom nezávislých zdrojov. Tie by však mali spĺňať jednu podmienku – dôveryhodnosť.

„Myslenie, rovnako ako hra na husle alebo piano, vyžaduje každodenné cvičenie.“ – Charlie

Chaplin