• 2009/2010

• TVORIVÉ DIELNE

Prichádza Veľká noc. Tak ako všetci, aj my v škole sme sa rozhodli, že si spríjemníme toto obdobie. Ale ako na to?

Je to jednoduché. Na našej škole sa uskutočnili " tvorivé dielne ".

Každé dieťa si mohlo vytvoriť venček ozdobený mašličkami, vajíčko, ktoré si vlastnoručne namaľovalo. Všetko len tak hýrilo farbami. Vytvárali zajačiky a sliepočky,na vajíčka lepili veľké uši, oči, noštek, papuľku, zobáčik, podľa vlastného výberu. Tie detské očká pri takejto práci len tak žiarili. Chlapci sa učili pliesť korbáče, ktoré určite otestujú na Veľkonočný pondelok.

FAŠIANGOVÝ  KARNEVAL  NA  SUĽKOVE

Dňa 15. februára sa v našej škole uskutočnil karneval.

Všetko sa to začalo už o 14:00 hod. príchodom masiek (našich zamaskovaných žiakov) do telocvične školy, kde nasledovala prezentácia. Celou akciou nás sprevádzali zástupcovia školského parlamentu, ktorí si pripravili aj úvodný príhovor. Potom sa už pustila hudba a masky sa mohli začať predvádzať. Počas toho ich, samozrejme, svojím bystrým očkom sledovala porota. Tú tvoril pán riaditeľ, učitelia, zástupcovia parlamentu a rodičia. A nemala to veru vôbec jednoduché, lebo masky boli veľmi zaujímavé a každá bola svojím spôsobom originálna. Medzi maskami sme mohli objaviť aj zamaskované pani učiteľky, ktoré sa nenechali zahanbiť a prekvapili žiakov. Veselá nálada nás sprevádzala počas celej akcie. Mohli sme vidieť len usmiate tváričky našich žiakov. Po krátkej prezentácii masiek sa porota odišla poradiť o víťazoch. Počas týchto napätých chvíľ čakalo na žiakov občerstvenie v podobe šišiek a teplého čajíka. Na záver pán riaditeľ vyhlásil víťazov, ktorí si mohli vybrať z pripravených cien tie, ktoré sa im najviac páčili. Naša škola túto akciu organizuje pravidelne každý rok a už teraz sa všetci tešíme na ten budúci a sme zvedaví, akými maskami nás opäť žiaci prekvapia.

PASOVANIE PRVÁKOV A ČAROVNÁ NOC NA HRADE SUĽKOV

Dňa 11.12. 2009 sa v našej škole uskutočnili hneď dve zaujímavé akcie. Prvou bolo pasovanie našich malých prváčikov, ktorí konečne vstúpili do žiackeho stavu a prijali funkciu žiak/žiačka našej školy. A tou druhou bola Čarovná noc, ktorou vyvrcholilo pasovanie. A ako to celé prebiehalo?

Už pri „bráne“ nášho Suľkovského hradu vítali prváčikov zbrojnoši, ktorí vpustili žiakov len po zodpovedaní hesla. Po vstupe sa ich ujali dvorné dámy. Prešli cez storočnú pavučinu a stretli sa s rozprávkovou bytosťou. Bola ňou Večernica a stála pri strome múdrosti. Na ňom boli povešané autíčka a kvietočky s písmenkami. Okrem nej tam čakal na deti aj bazén, do ktorého vhodili zvieratko a zahrali sa s loptou. Po týchto úlohách ich dvorné dámy odviedli na prvé poschodie. Tam už čakal pán kráľ (p. riaditeľ Zátek) a nastalo pasovanie. Na tomto obrade boli, samozrejme, prítomní aj všetci dvorania: dvorné dámy, šašovia, zbrojnoši. Po ňom ešte každá trieda predviedla svoj pripravený program a následne sa išli všetci posilniť do komnaty hojnosti. Po naplnení brušiek už na žiakov čakali kráľovské komnaty, napr. komnata šikovnosti, zábavy, zdatnosti, múdrosti či strachu. V nich museli plniť rôzne úlohy a preukázať svoju šikovnosť a odvahu. Po ich zvládnutí už čakala prváčikov noc plná čarov a kúziel. Verím, že sa im po tomto prijatí bude dariť celých deväť rokov.

TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

Celoškolský projek "Týždeň zdravej výživy" sa realizoval v dňoch 12. - 16. októbra 2009.
          Vyvrcholením tohto projektu bola súťaž jednotlivých tried v príprave racionálnych jedál. Do súťaže sa zapojili všetky triedy ročníkov 1. - 9. Porota mala veľmi ťažkú úlohu, pretože všetky jedlá boli nielen zdravé, ale aj chutné a estetické. Víťazom sa teda stali všetci súťažiaci t. j. všetci žiaci našej školy.

ŠPORTOVÝ TÝŽDEŇ 2009/2010

V dňoch 28. septembra až 2. októbra 2009 sme začali pracovať na svojom zdaví a kondícií. Slávnostne sme otvorili športový týždeň 2009. Na školskom dvore sa  zoradili žiaci druhého stupňa podľa ročníkov,  pričom každý  „športovec“ držal v ruke mávatko podľa farby kontinentu, ktorý zastupoval.

Všetci, aj naši triedni učitelia, sme obehli areál školy a vbehli do veľkých olympijských kruhov, ktoré boli vyznačené na trávnatom ihrisku. Tak sa vytvoril obraz olympijskej vlajky.

Pán riaditeľ Zátek predniesol príhovor a pán učiteľ Vlček nás oboznámil so súťažnými disciplínami a celou organizáciou týždňa. Za zvukov olympijskej hymny sme opustili ihrisko.

Všetko zostalo v rukách  zástupcov tried, ktorí sa začali rozcvičovať na prvé disciplíny beh na 60 metrov a hod kriketovou loptičkou. To boli disciplíny prvého súťažného dňa.

V nasledujúce dni sme hrali futbal , vybíjanú, skákali do diaľky a bežali 600 metrov.

Každý deň praskalo ihrisko vo švíkoch súťažiacimi i spolužiakmi, ktorí prišli povzbudiť svojich zástupcov tried.

Členovia ŽP nezabudli ani na teplý čaj pre športovcov.

No a prišiel deň “H“ (hodnotenia), kedy sme sa dozvedeli mená tých najlepších športovcov. Diplomami ani podávaním rúk sa veru nešetrilo.

Všetci sme odchádzali spokojní - nie preto, že sme získali diplom, ale preto, že sme urobili niečo pre svoje zdravie.

Gabriela Lachmanová, členka parlamentu

VYHODNOTENIE ŠPORTOVÉHO TÝŽDŇA  2009/2010

Hod kriketovou loptičkou

1. Staňo Ondrej                              1. Tinková Andrea