• 2018/2019

• 20. výročie nášho Žiackeho parlamentu

Sľubujem!

Toto slovo zaznelo 18. 9. 2018 na chodbe ZŠ Dolinský potok z úst novozvolených členov žiackeho parlamentu. Žiaci pred očami žiackeho a učiteľského publika slávnostne sľúbili, že sa budú aktívne zapájať do mnohých školských akcií a spolupodieľať sa na riešení výchovných problémov žiakov. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na to, že sa zaviazali byť vzorom pre ostatných spolužiakov.

Vo vodopáde žiarivých konfiet, s úžasom a prekvapením na tvárach pred nás priniesli tortu pri príležitosti 20. výročia existencie žiackeho parlamentu v našej škole. Pani riaditeľka Mgr. Anita Tomaníčková nás povzbudila a obdarovala perom, ktorým budeme zapisovať kreatívne nápady, tvoriť a plánovať aktivity počas celého školského roka. Po vyučovaní sme sa spolu s našou novou koordinátorkou Mgr. Jankou Cibulkovou, PhD. opäť stretli a degustovali sme chutnú tortu.

ZOZNAM ČLENOV ŽIACKEHO PARLAMENTU V ŠKOLSKOM ROKU 2018/2019

Samospráva žiackeho parlamentu:

Predsedníčka: Natálka Halúsková

Podpredsedníčka: Emka Frolová

Zapisovateľka: Katka Galvánková

Členovia ŽP v jednotlivých triedach:

Viky Urbánková, Samuel Vlček, Patrik Marošník

Majko Sládek, Sárka Mrňáková

Zuzka Stoláriková, Sofia Míchna, Lejka Petreková

Emka Koreňová, Alicka Pražická, Paulínka Okuliarová, Tánička Halúsková, Simonka Sýkorová

Nino Dubec, Angelika Jancová, Katka Galvánková

Vivi Hrušková, Nina Papučíková, Simonka Ozsvaldová

Emka Frolová, Elenka Pieronová

Natálka Halusková, Klaudia Lyseková

Veronika Jarabicová, Michal Kapusta, Tamarka Stančová

Alica Brodňanová, Rebeka Školníková

SĽUB ČLENOV ŽIACKEHO PARLAMENTU

SĽUBUJEM,

že vždy budem konať čestne v záujme triedy, ktorú zastupujem, aby som svojou prácou pomohol pri výchove, vzdelávaní a v zlepšovaní vzťahov medzi učiteľmi a žiakmi na škole. Svojim správaním pôjdem príkladom.

Sľubujem, že budem aktívne pomáhať a zapájať sa pri organizovaní akcií školy. Svoju funkciu budem vykonávať poctivo počas celého školského roka. Ako člen parlamentu  budem zapájať svoju triedu do akcií školy a budem jej vždy odovzdávať pravdivé informácie zo zasadnutí Žiackeho parlamentu. Budem spolupracovať so svojím triednym učiteľom, riaditeľstvom školy, Radou školy a Radou rodičov.