Základná škola, Dolinský potok 1114/28, Kysucké Nové Mesto

Hlavná stránka
2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011 2009/2010 Letný tábor Výlety a exkurzie Zoznam noviniek

Zažili sme...

Imatrikulácia prvákov a Čarovná noc

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Suľkovský hrad... Počkať, počkať! Nepredbiehajme! Najskôr predsa IMATRIKULÁCIA!

Aj v tomto školskom roku mal žiacky parlament plné ruky práce, pretože prebral plnú zodpovednosť za prijatie prvákov za riadnych žiakov našej školy. Suľko a Suľka behali, zháňali, vymýšľali, organizovali, rozdeľovali prácu. Pomáhal im aj predseda parlamentu, podpredseda, zapisovateľ a všetci jeho členovia.

Podarilo sa! Všetko je hotové! Suľko a Suľka stoja pred zlatou bránou. Púšťajú prvákov s naširoko otvorenými očkami cez bránu, ale najskôr musia splniť niekoľko úloh. Cestička popod bránu sa im páči a dovedie ich až pred žiacky parlament, vedenie školy a pedela. Zasadnutie začína a začína sa aj preverovanie vedomostí z čítania, matematiky, prvouky a telesnej výchovy. Všetci kričia – BRAVOOO, SKVELÉÉÉ! Prváčikom sa darí, rodičia sú unesení a šťastní. Ich ratoliestky pristupujú k pedelovi a hlasným SĽUBUJEM sa stávajú právoplatnými členmi suľkovskej rodiny.

Po krátkom oddychu a olovrante pokračuje deň plný zážitkov ďalej. Začína sa  ČAROVNÁ NOC. Kastelán víta skupinky detí a oni prechádzajú tajomnou cestičkou až k čarovnej víle. Rozsvietiť hviezdičku na oblohe musí každý prvák a svojou správnou odpoveďou ho čarovná víla odošle do komnát plných prekvapení, radosti a nadšenia. V Komnate múdrosti prváci načrú do tajov fyziky a pokusov. Zanieteným vedcom však šialená upratovačka kazí plány. No šikovní prváci ju nakoniec presvedčia, že lepšie je sa učiť a bádať. Pod vedením talentovaných umelcov si v Komnate šikovnosti vyrábajú náramky a vianočné stromčeky. Aj tu sa im darí a radosť rastie. Šašinky a šaškovia sa s nimi v Komnate zábavy do úmoru vytancujú a vybláznia. Suľko a Suľka ich potom prevedú žiariacou ohňovou cestičkou do Komnaty zdatnosti. Tu ich čaká množstvo prekážkových dráh, lezenia, podliezania a úloh na preverenie kondície. Ukazuje sa, že máme na Suľkove zdatných prvákov.

Záver je čerešničkou na torte. Komnata odvahy preverí, či sú naši prváci „strachopudi“. A veru nie sú! Maličká slzička sa síce objaví, no keď ich kastelán pri východe z ČAROVNEJ ŠKOLY pochváli za odvahu, dá im niekoľko kontrolných otázok, na ktoré vedia pohotovo odpovedať a nemusí tak nikoho uvrhnúť do hladomorne, vyčarí sa na tváričkách všetkých detí radostný, šťastný a spokojný úsmev.

A je tu dobrulinká večera a aj torta po večeri je mňam. A teraz šup-šup do nočných úborov, umyť zúbky a rýchlo zaliezť do spacieho vaku. Pri hlase pani riaditeľky, ktorá im s láskou číta rozprávočku na dobrú noc, pomaly sadá na viečka šťastných prvákov sníček. Ššššššššš...      FOTO

Mgr. Mária Birošíková

Autor fotografií: Ing. Gabriel Horos