• Náboženská výchova

• 2023/2024

Biblická olympiáda – dekanátne (okresné) kolo

V piatok 22. 3. 2024 sa uskutočnilo dekanátne (okresné) kolo Biblickej olympiády v CVČ sv. Jakuba v KNM. Súťaže sa zúčastnili žiaci zo ZŠ z farností nášho dekanátu. Svoje vedomosti si zmerali v jednotlivých úlohách z prečítaných kníh Starého i Nového zákona: kniha Genezis, Daniel, Evanjelium podľa Jána a Žalm 27. Naši žiaci: Tamara Kubíková, Katarína Melišíková a Matej Janec sa umiestnili na 4. mieste.

Prajeme im, aby Božie slovo, ktoré čítali, hlboko preniklo do ich sŕdc a stali sa svetielkom nádeje pre tento svet.

2022/2023

Výtvarná súťaž: Biblia očami detí - okresné kolo: Lucia Chovaňáková, 8. B - 2. miesto

Biblická olympiáda – dekanátne (okresné) kolo

Dňa 22. marca 2022  prebehlo v online priestore dekanátne kolo Biblickej olympiády. Žiaci súťažili v skupinách a našu školu reprezentovali: Patrik Sečník (9.A), Marián Sládek (8.B), Jakub Magura (7.A).

Blahoželáme výhercom, ktorí obsadili 3. miesto!

Biblická olympiáda – dekanátne (okresné) kolo

Dňa 10. marca 2021 sa uskutočnilo online dekanátne kolo Biblickej olympiády. Súťažilo sa v skupinách a našu školu reprezentovali: Matej Janec (6.A), Jakub Magura (6.A) a Marián Sládek (7.B).

Výsledkom ich úspešného riešenia je výborné 3. miesto.

Srdečne blahoželáme!

Biblická olympiáda - dekanátne (okresné) kolo

Biblia – Sväté písmo je kniha, ktorá sa musí čítať hlavne srdcom. A to traja naši žiaci Amália Dadajová (7. A), Nina Kvetoslava Backová (7. A) a Peter Súkeník (8. A) naozaj zvládli. Spolu vytvorili jeden tím, ktorý reprezentoval našu školu na dekanátnom (okresnom) kole Biblickej olympiády. Ich úlohou bolo podrobne sa oboznámiť s knihou Genezis – SZ a s Evanjeliom podľa Marka – NZ. Čítali, spoznávali, riešili, lúštili a spoločne súťažili. Aj keď sa umiestnili na 5. mieste (z 11 škôl), vyjadrujem im veľkú vďaku za ich dôkladnú a zodpovednú prípravu. Verím, že vedomosti a skúsenosti, ktoré touto prípravou získali, dokážu aplikovať aj v živote. A keďže treba posilniť nielen ducha, ale aj telo, tak si po skončení olympiády pochutili v cukrárni na sladkej odmene.

Srdečne blahoželáme!    FOTO

Biblická olympiáda - dekanátne (okresné) kolo

Dňa 13. marca 2015 sa uskutočnilo dekanátne (okresné) kolo Biblickej olympiády v Centre sv. Jakuba v KNM.

Išlo o súťaž skupín a našu školu reprezentovali: Alžbeta Jancová (9.A), Zuzana Sedláčková (9.A), Matúš Gavlák (8.A).

Umiestnili sa na krásnom 2. mieste.

Dňa 27. 3. 2014 sa uskutočnila v CVČ sv. Jakuba Biblická olympiáda.

Dekanátne (okresné kolo) - súťaž skupín:

4. miesto: Alžbeta Jancová, Zuzana Sedláčková, Nikola Jantošíková - žiačky 8.A triedy.