• 2018/2019

• Imatrikulácia prvákov a Čarovná noc

Už sú právoplatne naši žiaci!

V piatok 30. 11. 2018 sme ako prváci z 1. A vstúpili do budovy školy. Tam na nás už čakali dvaja starší spolužiaci. Predstavili sa ako Suľko a Suľka. Spolu s nimi sme prešli zlatou bránou s pesničkou na perách. Dvere telocvične boli otvorené, začali sme zvedavo pátrať po rodičoch a čakať, čo sa stane. Zazneli fanfáry a do miestnosti vstúpila so žiackym parlamentom pani riaditeľka.

IMATRIKULÁCIA nebola žiadna ulievareň! Dozvedeli sme sa, že musíme splniť pripravené úlohy zo slovenčiny, matematiky, prvouky a telesnej výchovy. Ale to nebol žiaden problém! S úlohami sme sa popasovali a žiacky parlament zhodnotil, že sme všetko zvládli a skúškou prešli. Nasledovala ceremónia, pri ktorej nám zablahoželala pani riaditeľka a naša pani učiteľka triedna. Každý z nás urobil odtlačok prsta na spísané pravidlá našej triedy, ktoré budeme svedomito plniť a riadiť sa nimi. Odteraz sme PRÁVOPLATNÝMI ŽIAKMI NAŠEJ ŠKOLY!

Po olovrante a chvíľke oddychu sme sa nevedeli dočkať ČAROVNEJ NOCI. V malých skupinkách sme vstúpili do školy. Tam nás privítal kastelán a oznámil nám, čo nás čaká. Privítala nás aj dobrá čarodejnica, ktorá nám darovala náhrdelník s rolničkou na otvorenie komnát a ochranu pred strachom. Najprv sme navštívili Komnatu múdrosti, v ktorej pre nás šialené vedkyne pripravili tajné písmo, netradične nafúkli balónik a nechali nás postaviť aj model mozgu. V Komnate tvorivosti sme zobudili z tvorivého sníčka kúzelné zvieratká, s ktorými sme vyrábali náramky, záložky či farebné čelenky. Papa, Pipi, Popo, Pupu a Pepe nás privítali v Komnate zábavy, kde sme tancovali, šaleli sa a hrali sa s nimi. Potom sme prešli cez tmu do Komnaty zdatnosti, v ktorej nás čakali rôzne športové aktivity, šmýkačka, hádzanie loptou. A nakoniec Komnata strachu, kde sme zistili, že sme odvážni a ani strašidlá nám nezabránia dostať sa ku kastelánovi, ktorý nám odomkol dvere a dovolil nám odísť. Veď v poslednej Komnate hojnosti nás čakala výborná večera od našich kuchárok a na záver sme si zaslúžili aj sladké prekvapenie – tortu.

Keď sme si vyčistili zúbky a obliekli si pyžamko, prišla dobrá čarodejnica, ktorá nám prečítala rozprávku na dobrú noc. A my sme mohli spať v spacákoch vedľa seba ako v bavlnke. Bola to naša prvá noc v škole.

A vďaka komu sme zažili takýto krásny deň? Vďaka komu sme si to mohli všetko užiť? Naše ĎAKUJEM patrí členom žiackeho parlamentu, ktorí spolu s ďalšími spolužiakmi pripravili Imatrikuláciu aj Čarovnú noc. Rovnako ďakujeme pani učiteľkám a pani riaditeľke, ktoré nad nami bdeli a pomáhali nám, pani kuchárkam za výbornú večeru a pánovi školníkovi za jeho šikovnosť. Nemôžeme zabudnúť na mamičky – pani Záborskej za tortu a pani Mičianovej za darčeky pre prváčikov.    FOTO

Mgr. Jana Cibulková, PhD.

Týždeň zdravej výživy

Počas týždňa od 22. – 26. 10. 2018 žiacky parlament tradične pripravil pre spolužiakov akciu s názvom Týždeň zdravej výživy. Všetci dobre vieme, že zdravie je najdôležitejší dar, ktorý môžeme dostať do života a o ktorý by sme sa mali starať.

Každý deň sme si nazvali výstižne, aby sme si uvedomili, čo robiť pre naše zdravie.

Počas Ovocného dňa (pondelok) sme sa obdarovali ovocím a mali na desiatu zdravé ovocie. V Mliečny deň (utorok) v našich desiatových balíčkoch nechýbali mliečne produkty ako jogurty. Cez veľkú prestávku Bylinkového dňa (streda) sme pripravili pre spolužiakov poznávačku liečivých rastlín a ochutnávku bylinkových čajov s lesným medom. Štvrtok sa niesol v  myšlienke Deň bez sladkého pokušenia, počas ktorého sme sa snažili obmedziť potraviny s vysokým obsahom cukru. Pani kuchárky, ktorým patrí veľká vďaka, nám pripravili chutný ovocný šalát a k tomu sme podávali čerstvo pripravenú šťavu z ovocia (aj z jabĺk zo školskej záhrady). Týždeň sme ukončili Relaxačným dňom a maľovali sme si mandaly za zvukov relaxačnej hudby. Aj vyučovacie hodiny sa rovnako niesli v duchu relaxu a oddychu a za to vďačíme aj našim učiteľom. Samozrejme, ani tento rok nemohli chýbať tancovačky počas veľkej prestávky, do ktorej sa zapojili nielen mladší, ale aj starší žiaci. Veľká vďaka patrí členom žiackeho parlamentu J.

Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí podporili našu snahu a prostredníctvom detí sa zúčastnili aktivít počas týždňa.

Nemôžeme zabudnúť na Tekvica Fest, vďaka ktorému sa naša škola popýšila krásnou výzdobou z tekvíc. Každá trieda pripravila svoju tekvicu a porota tvorená zo žiakov a učiteľov mala veľmi náročnú úlohu: vybrať najkrajšiu a najoriginálnejšiu tekvicu spomedzi všetkých. Nebolo to veru ľahké! Nakoniec sme vybrali až 4 tekvice, ktoré spĺňali rôzne kritériá a stali sa víťazmi našej súťaže:

1. miesto: 7. A

2. miesto: 4. B

3. miesto: 2. B a 5. A

Pozrite si priložené fotografie, ktoré majú väčšiu výpovednú hodnotu J.   FOTO

Mgr. Jana Cibulková, PhD.